Návrh a statika pochozí sklo

Správný návrh složení, tloušťky, bezpečnosti a uložení skleněné pochozí plochy si vyžaduje specifický způsob statikyckých a dynamických výpočtů, které provádím pomocí 3D numerické simulace metodou konečných prvků. 

Statika pochozí sklo - návrh tloušťky skla

Normové požadavky na pochozí skla

Vodorvné pochozí plochy ze skla (pozozí skla) musí být navržena z vrstveného skla, které vykazuje dostatečnou únosnsot a zbytkovou stabilitu po rozbití. 

Od roku 2022 platí technický standard ČKAIT TS 03 - Navrhování skleněných prvků ve stavebnictví, který popisuje a zavádí postupy, jak navrhovat stavební konstrukce ze skla. Například v kapitole 5.1 Vodorovné a šikmé skleněné prvky 

Kolik stojí statika pro pochozí sklo?

Jen ve výjimečných případech jsme se setkal s návrhem pochozího skla, které bylo správně uložené, mělo správnou kombinaci skel a zohledňovalo většinu normových požadavků na pochozí plochy. 

Cena za numerickou simulaci ztěžovacích stavů (statik a dynamika) se pohybuje od 12.000 Kč v závislosti na složitosti a rozsahu zakázky. 

Jak dlouho trvá vypracovat posudek?

Většinou jsme schopný posudek na pochozí skla vypracovat do 5 pracovních dnů od úplného zadání. Avšak je zapotřebí počítat i s tím, že budu mít zakázky, pak vám garantuji vypracování do 10 prac. dnů. 

Jak získat statiku na pochozí sklo?

Pokud si myslíte, že jste již připravili veškeré podklady, tak mi napište na email: kancelar@sazovsky.cz žádot o vypracování posudku. Do přílohy emailu mi přiložte všechny dokumenty, které jste získali nebo připravili.

Posoudím a navrhnu správnou tloušťku skla na účinky zatížení, aby sklo bylo bezpečné.

IČO: 74723821


©2023 Ing. Miroslav Sázovský, IČO: 74723821 | 🧠 Sklenářův druhý mozek